Home » Genel » Küresel başarı için güçleri birleştirme zamanı


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Küresel başarı için güçleri birleştirme zamanı

BIC Angels, Startup ekosisteminin büyümesi için yatırım aktivitelerini gerçekleştiren yatırım ağlarıyla rekabeti değil işbirliğini odağa alarak düzenlediği BIC DAY etkinliğini gerçekleştirdi. Keiretsu, GBA, İstanbul Startup Angels, EGİAD Melekleri, ACT Venture Partners, KWORKS , 500 Startups, Endeavor gibi yatırım grupları ve hızlandırma programlarının katıldığı etkinlik büyük ilgi gördü.

Hedefimiz global pazarlar olmalı

Türk startuplarının neden global pazarlara açılması gerektiği konusunda görüşlerini paylaşan 500 Startups’dan Rina Onur, Türkiye’deki pazar büyüklüğünün her startup için yeterli olamayacağını, daha fazla yatırım almak, hacimlerini artırabilmek için startupların yurtdışına doğru stratejilerle açılmalarının önemli olduğunu vurguladı. GBA yatırımcılarından Fırat İşbecer doğru zamanda doğru işi yapmanın önemini vurgulayarak, startupların hedeflerini yerel ve global pazarları düşünerek belirlemelerinin önemini aktardı.

Hedefiniz global ise çöüzmleriniz de global olmalı

BIC Angels kurucusu Joachim Behrendt startupların büyüyebilmesi ve yurtdışına açılabilmesi için yeni bir sistem geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak daha verimli çalışmanın yolunun aynı hedefe doğru hepbirlikte güçbirliği yaparak yürümekten geçtiğini bildirdi. Global iş fırsatı yaratarak yurtdışına açılan Prisync kurucularından Burç Tanır, başarılarının global müşterileri ve onların ihtiyaçlarını düşünürseniz, onlara göre servis sunabilir ve başarılı olabilirsiniz dedi.

Başarılı startuplar yatırımcılarını bekliyor

Etkinlikte şirketlerin web sitelerindeki ziyaretçilerini potansiyel müşterilere dönüştüren bir chatbot platformu olan LEADFLIP; seyahat edenler ile şehrin yerel insanlarını bir araya getirerek 60’dan fazla ülkede yerel tur ve deneyimler sunan pazar yeri platformu LOCALGUDDY; fayda, başarı ve ilham odaklı içerik platformu CEOTUDENT; YGS-LYS hazırlık sürecindeki öğrencilere ve eğitim kurumlarına ödev, performans takibi ve iletişim konularında çözümler sağlayan LALA; pahalı, ağır gitar ekipmanlarını mobil uygulama dönüstürerek bütün gitaristlerin cebine girmeyi hedefleyen girişim DEPLIKE ve e-ticaret girişimcilerinin hayatını kolaylaştıran, bir çok kanaldan yaptıkları satışları tek noktadan yönetmelerini sağlayan bir çözüm olan DOPIGO yatırımcıların karşısına çıktılar.

BIC Angels, sunumlarını yapan startuplarla ilgilenen yatırımcıları bir araya getirerek yatırım sürecini devam ettirecek.

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*