Home » Genel » KÜRŞAT TÜZMEN’DEN TURQUALİTY DERSİ

KÜRŞAT TÜZMEN’DEN TURQUALİTY DERSİ

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality her geçen gün daha çok ilgi görüyor. Bu nedenle İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde bir sertifika programı Dr. Salim Çam yönetiminde düzenlendi. Turquality Günümüzde gittikçe ağırlaşan rekabet koşulları ve değişen tüketim kalıpları uluslararası arenada yer almak isteyen şirketleri daha fazla katma değer ve daha fazla pazar payı anlamına gelen güçlü markalar yaratmaya teşvik ediyor. Günümüzde 200’den fazla firma Turquality kapsamına alındı.

Vizyonu geniş, dünya markası olma yolunda adım atmayı hedefleyen her kurum ve kuruluşun katılmasında büyük fayda olan Turquality ve Marka Uzmanlık Sertifika Programı İTÜ, Maslak Kampüsün de 28 Ekim 2017 günü başladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Maçka Kampüsünde bulunan Sürekli Eğitim merkezinde yapılan ilk derse 55 kişilik sınıfta, 72 kişi katıldı. İlk dersi Turquality Uzmanı Dr. Salim Çam ile Ekonomi eski Bakanı Kürşat Tüzmen verdi.

Turquality ve Marka Uzmanlık Sertifika Programına çok sayıda üniversite öğrencisi de ücretsiz olarak katıldı.

İşletmelere, markalara ve girişimcilere büyük destek sağlayan Turquality/Marka Destek Programı ile ilgili olarak bilinmeyen pek çok nokta var.

Kuruluşlar her ne kadar bu konuda profesyonel destek alsalar da kendi bünyelerinde konunun uzmanlarını çalıştırmak zorunda.

İşte bu nedenle birçok markayı, işletmeyi ve girişimciyi Turquality ile buluşturan Progroup uluslararası Danışmanlık şirketi 8 hafta sürecek, 75 saatlik uzmanlık sertifika programı düzenledi.

Sertifika programına Ülkemizin en güçlü eğitim kurumlarından İstanbul Teknik Üniversitesi partner olarak destek veriyor. Programın eğitim kadrosunda ise dokuz akademik kadro sahibi uzman yer alıyor.

Öte yandan Turquality uygulamaları ve örnekleriyle başarı öykülerini anlatan bölümlerde Türk ekonomisinin başarılı 15 iş adamı kürsüde olacak.

Konuyla ilgili olarak Dr. Salim Çam şunları söylüyor: “TURQUALITY®, ülkemizin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmalarımızın, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçlerini kapsıyor. Bu çerçevede firmaların yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlayarak uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmelerini sağlıyor. Türk markalar aracılığıyla olumlu Türk detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*