Home » Genel » Melikşah Utku ile Albaraka Garaj, bankaların geleceği ve kripto para üzerine konuştuk


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Melikşah Utku ile Albaraka Garaj, bankaların geleceği ve kripto para üzerine konuştuk

Melikşah Utku ile Albaraka Garaj, bankaların geleceği ve kripto para üzerine konuştuk

Albaraka Türk Katılım Bankası‘nın girişim hızlandırma programı Albaraka Garaj‘ı kısa süre önce sizlere duyurmuş ve girişim başvurularının başladığını paylaşmıştık. Webrazzi Online programınıza katılan Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku‘yu Webrazzi ofisinde ağırlayarak hem Albaraka Garaj’ı hem de bankacılığın geleceğini konuştuğumuz bir canlı yayını dün gerçekleştirdik. Canlı yayında Arda Kutsal’ın sorularını yanıtlayan Utku, hızlandırıcı programı, ve bankacılığın geleceğine dair ilginç notlar paylaştı.

İlk adımı atan girişimciler bekleniyor

Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal’ın sorularını yanıtlayan Melikşah Utku, Albaraka Garaj ile bir ‘garaj’ ortamı sunduklarını söyleyerek başladığı konuşmasında belli bir aşama kaydetmiş girişimcileri desteklemeye hazır olduklarını ifade etti. Girişimlere çalışma ortamı, eğitimler ve çalıştaylar, yönetim ekibiyle düzenli etkileşim, danışman ve birebir pazarlama desteği sunan Albaraka Garaj, Utku’nun paylaşımına göre bu konuda adım atan 4. banka destekli hızlandırma programı ve katılım bankaları içinse bir ilk olma özelliğini taşıyor.

50 bin TL destek

16 Haziran’da açılan web sitesiyle başvuru almaya başlayan Albaraka Garaj, salt fikir sahibi girişimci adaylarından ziyade,belli bir yol katetmiş, prototip çıkaran girişimci ekiplerinin katılımını bekleyen bir program. Ümraniye’deki Albaraka Türk Genel Müdürlüğü içinde konumlandırılan Albaraka Garaj, tahmin edebileceğiniz gibi finansal teknoloji girişimlerine önem verse de farklı kategorilerdeki girişimlerin başvurularını da bekliyor. Şimdiye kadar 150 başvuru aldıklarını paylaşan Melikşah Utku girişimlere 50 bin TL gibi finansal destek sunacaklarının da altını çiziyor.

31 Temmuz’a kadar başvuruları kabul edecek olan Albaraka Garaj, öncelikle yurt çapında ilerleyen dönemde ise MENA bölgesi için finansal teknolojilerin geliştirildiği bir merkez (Fintech Hub) olmak isityor. Bir sonraki aşamada ise daha küresel bir yapıya evrilme planı var.

Bankacılığın geleceği

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği ve LSE (The London School of Economics) mezunu olan Utku, devletlerin ve bankaların dönüşüm konusunda ağır kurumlar olduklarından bahsetti ancak bankaların küçümsenmemesi gerektiğine de vurgu yaptı. Utku’ya göre bankalar regülasyonlar ve müşteri bilgilerinin detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*