Home » Genel » Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk defa dijital gerçekleşen yeni sezonu sona erdi
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk defa dijital gerçekleşen yeni sezonu sona erdi

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 12- 16 Ekim arasında tamamen dijital platformlar üzerinden Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) desteği ile gerçekleşen 15. sezonu sona erdi. Herkesin defileleri, en ön sıradan oturur gibi ekranları başında www.mbfwistanbul.com adresinden izleme ayrıcalığına eriştiği MBFWI, dünya genelinde yaklaşık 26 milyon gösterime ulaştı.

T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe’nin ilk gün gerçekleştirdikleri konuşmalarıyla başlayan MBFWI, hafta boyunca dünya çapında özellikle İtalya, Rusya ve İngiltere gibi ülkelerden takip edildi.

Sunulan 30 defilenin yanı sıra her defilenin ardından, sunuculuğunu her gün sırasıyla Ece Sükan, Aslı Barış, Rachel Araz Kiresepi, Ceylan Atınç ve Asena Sarıbatur’un üstlendiği canlı yayınlar gerçekleştirildi. Bu yayınlar Olivia Palermo (IG: 6.4M Takipçi), Leonie Hanne (IG: 2.7M Takipçi), Veronica Ferraro (IG: 1.1M Takipçi), Tamara Kalinic (IG: 901B Takipçi) ve Amy Julliette Lefévre (IG: 245B Takipçi)gibi uluslararası katılımcılarla zenginleşerek global çapta moda severlerle buluştu. Canlı yayınların konukları arasında Begüm Kütük Yaşaroğlu, Bora Aksu, Derin Mermerci, Ezgi Mola, Gonca Vuslateri, Leyla Alaton ve Nil Karaibrahimgil gibi isimler bulunuyordu.

MBFWI kapsamında tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2021 sezonlarının yanı sıra Sonbahar/Kış 2020-21 sezonlarına da yer verildi. Böylece hem sezon içi koleksiyonlarını son tüketici ile hem de gelecek sezon tasarımlarını moda profesyonelleriyle buluşturan season-free bir platform sunuldu.

Katılımcı Tasarımcılar

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 15. sezonda koleksiyonlarını sergileyen tasarımcı markaları ve tasarımcılar arasında Belma Özdemir, Ceren Ocak, Cihan Nacar, Çiğdem Akın, Emre Erdemoğlu, GokhanYavas – Gökhan Yavaş, Hakaan Yıldırım, Karma – Mehmet Emiroğlu, Engin Ekinci, Seydullah Yılmaz, Kith&Kin- Sena Serra Kefeli, Mercedes-Benz presents Özlem Süer, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Mert Erkan, MİİN by Kadir Kılıç, Murat Aytulum, Museum Of Fine Clothing – Eda detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*