Home » Genel » Messenger, web üzerinden yapılan reklamların önüne geçmeyi planlıyor


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Messenger, web üzerinden yapılan reklamların önüne geçmeyi planlıyor

Messenger, web üzerinden yapılan reklamların önüne geçmeyi planlıyor

Geçtiğimiz günlerde 2017 ikinci çeyreğe ait gelirlerinin açıklanması üzerine herkes Facebook’un Messenger’ı bir gelir modeline dönüştürmesine odaklanmıştı. Bunun üzerine şirketin CEO’su Mark Zuckerberg analistlere videonun Messenger’dan daha iyi bir gelir kaynağı olacağını düşündüğünü söylemişti.

Bugün burada sorulan soruların çoğu Messenger hakkında ve biz aldığımız kararların doğru ve tam olarak düşündüğümüzü yansıtan kararlar olduğundan emin olmak istiyoruz.” dedi ve sözlerine devam etti: “Video gelecek iki üç yıl içinde sektördeki en büyük etmen olacak. Öyle ki Messenger’da yaptığımız şeyden dahi büyük olacak.

Aslında analistlerin Messenger ile bu kadar ilgilenmesinin sebebi Facebook’un Başkan Yardımcısı ve Messenger’ın daire başkanı olan David Marcus olabilir. Çünkü Marcus, uygulamanın kendilerine oldukça fazla reklam geliri kazandıracağına inanarak Messenger’da “yeniden hedefleme” üzerine çalıştı. Yakın zamanda basına yaptığı açıklamada ise Messenger’da kullanıcılar ve şirketler arasında gerçekleşen konuşmaların webdeki “retargeting” reklamlarından yüzde 30 daha fazla getiriye sahip olduğunu Business Insider ile paylaştı.

Buradan bakıldığında Marcus’un tüketicilere ulaşma konusunda ideal bir araç olarak gördüğü Messenger, web ve de mobil web için tam anlamıyla bir tehdit oluşturuyor.

Bundan birkaç ay önce İngiltere’ye giderek müşterileriyle konuştuğu dönemde Marcus, basına ilgi çekici açıklamalarda bulunmuştu. “Son iki haftada Avrupa’da konuştuğum çoğu marka platform için hazırlık yapıyor” diyen başarılı iş adamı aynı zamanda Facebook’un Messenger’da otomatikleştirilmiş cevaplar vermek için 100 binin üzerinde bota sahip olduğunu hatırlatmıştı. Marcus, sözlerine “Facebook’ta aktif olan 70 milyon Facebook Sayfası / işletmesinin yaklaşık 20 milyonu mesajlara aktif olarak aylık olarak yanıt veriyor “diyerek devam etti. Messenger da ise 1.2 milyar aylık kullanıcı söz konusu.

Messenger dönüşüm oranlarını belirgin bir şekilde arttırabilir

Bundan bir sonraki aşama ise bu konuşmalardan gelir elde etmek. Marcus web’de yer alan reklamlar ile Messenger arasındaki farkı şu şekilde anlatıyor.

Diyelim ki bir dişçide muayene olmak için sıranızı bekliyorsunuz ve bu esnada internette gezinirken sevdiğiniz bir şeyin reklamını gördünüz, reklama tıkladınız, web sayfasına ya da mobil web sayfasına gittiniz ve detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*