Home » Genel » Mobil uygulama pazarının 2019 yılına dair 5 öngörü

Mobil uygulama pazarının 2019 yılına dair 5 öngörü

Mobil analitik firması olan App Annie, mobil dünyanın 2019 yılına dair 5 tahminini yayınladı. Mobil uygulamaların kullanıcıların hayatında her geçen gün daha büyük bir alan kapladığının altını çizen App Annie, 2018 yılında hem iOS App Store‘un hem de Google Play‘in 10. yıllarını kutladığının da altını çizdi. 2018 yılının son günlerinde mobil uygulama pazarının geleceği ile ilgili önemli bilgiler paylaşan App Annie, 2019 yılına dair 5 tahminini açıkladı.

Mobil uygulama mağazası harcamaları 122 milyar doları aşacak

Dünya çapında uygulama mağazası tüketici harcamalarının genel ekonomiye oranla 5 kat daha hızlı artacağını belirten App Annie, Çin‘in uygulama mağazalarındaki tüketici harcamalarının büyümesine en büyük katkıyı yapmaya devam edeceğini de paylaştı.

Çin’de oyun lisanslarının dondurulması nedeniyle 2019 yılında hafif bir yavaşlama görmeyi beklediğini de açıklayan App Annie, oyunların toplam mobil uygulama harcamalarının yaklaşık yüzde 75‘ini karşılayacağını da paylaştı. Kısacası 2019 yılında uygulama mağazalarında en çok mobil oyunlar için para harcanacak.

Mobil oyunlar yükselişine devam edecek

2018 yılında mobil oyunların yükselişini yakından izleme fırsatı bulduk. Bu yükselişin devam edeceğini öngören App Annie, genel oyun sektörü için yapılacak olan harcamaların yaklaşık yüzde 60‘ının mobil oyunlar için yapılacağını paylaştı. Kısacası toplam harcamanın yüzde 60’ı mobil oyunlar için yapılırken, kalan yüzde 40 ise PC, Mac ve konsol oyunları için yapılacak.

Mobil oyunların yükselişinin pek sürpriz olmadığını da ekleyelim. 2018 yılı ile birlikte oyun odaklı akıllı telefonlar karşımıza çıkmıştı. Özellikle Fortnite ve PUBG gibi popüler online oyunların hem Android hem de iOS platformları için kullanıma sunulması ise mobil oyunculuğu ciddi anlamda artırdı.

2019’da her 1 saatlik medya tüketiminin 10 dakikası video odaklı olacak

Eğlence ve sosyal medya uygulamaları yıllardır düzenli bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bu büyümeni devam edeceğini ve özellikle video odaklı uygulamaların detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*