Home » Genel » Moda markalarına ve e-ticaret sitelerine ilham verecek 9 Instagram hesabı

Moda markalarına ve e-ticaret sitelerine ilham verecek 9 Instagram hesabı

Moda markalarına ve e-ticaret sitelerine ilham verecek 9 Instagram hesabı

Mobil cihaz kullanımı, günümüzde tüketicilerin ürün hizmet araştırma, keşfetme ve satın alma davranışlarında hayati bir öneme sahip. Geçtiğimiz 4 yıl içinde akıllı telefon kullanımı 2 kat arttı ve tüketicilerin yüzde 60’ı artık akıllı telefonlarından internete günde bir defadan fazla giriyor.

Durum böyle olunca biz pazarlamacılar, uzun zamandır pazarlama stratejilerine mobili de dahil ederek, konuya daha bütünsel yaklaşıyoruz. Mobil pazarlama, son yıllarda hedeflerimize ulaşmada daha baskın bir rol oynuyor.

Instagram, geçtiğimiz ay 700 milyon aylık aktif kullanıcı barajını aştı. Doğası gereği etkileşimin bol olduğu, dinamik bir yapıya sahip. Tüketicilerin ürün arama ve satın alma, markalarla yakınlaşma sürecinde de pozitif bir etkisi var. Platformun ana merkezinde görsel ağırlıklı içerikler ve hikayeler olunca, Instagram e-ticaret ve moda markaları için hedef kitleleriyle bağ kurabileceği mükemmel bir uygulama. Akışlarında içerik paylaşmaktan öte, hikayeler yaratan , samimi içerikleriyle ilham alabileceğiniz 9 Instagram hesabını sizin için bir araya getirdik.

Everlane @everlane

Nude tonların hakim olduğu, sadeliği şıklıkla buluşturan Everlane’ın Instagram akışında ürün paylaşımından çok daha fazlası var. Müşterileriyle yakın bağ yakalamak isteyen marka, içeriklerini takipçilerinin ilgi alanı olduğu düşündüğü, sanat, moda, seyahat gibi konseptlerle birleştiriyor.

Nike @nike

‘Just do it’ sloganıyla birçok sporcunun gönlünde taht kuran Nike, Instagram’ı en etkili kullanan markalardan biri. Özellikle video içerikleriyle dikkat çeken markanın Instragram’da 72 milyon takipçisi var. Marka, akışında profesyonel sporcuların ve spor yapmaya hevesli kişilerin görsellerini detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*