Home » Genel » Netflix, TV uygulamasındaki yeni sekmeyle hatırlama özelliğini yayına aldı


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Netflix, TV uygulamasındaki yeni sekmeyle hatırlama özelliğini yayına aldı

Netflix, TV uygulamasında “en yeni” sekmesini yayına alarak platforma yeni bir özellik ekledi. Platformundaki içeriklerin daha fazla etkileşim alabilmesi için bu yeni sekmeyi yayına alan Netflix, kullanıcıların yeni ve yayın tarihi yaklaşan içeriklere göz atmasını sağlıyor.

Netfix’in ana sayfasında tek sıraya sahip olan Gündemdekiler ve Haftanın En Yenileri gibi başlıkların aksine TV uygulamasındaki En Yeni sekmesi tamamen kendine ait bir sayfaya sahip.

Kullanıcılar, bu yeni sekmeye sol kısımda yer alan kenar çubuğundan ulaşabiliyor. Anasayfa düğmesinin altına konumlanan En Yeni sekmesi Filmler ve TV Dizileri sayfalarının da üstünde yer alıyor.

Sekmede bulunan içerikler kullanıcıların izleme geçmişine göre kişiselleştiriliyor. Üstelik bu kişiselleştirilmiş öneriler günde birkaç kez güncelleniyor. Sayfanın üst kısmında bulunan ilk sırada bu hafta yayına alınacak içerikler gösterilirken, aşağıda yer alan iki sırada yayın tarihlerine göre bu hafta ve önümüzdeki hafta izleyecebileceğiniz içeriklere yer veriliyor.

Kullanıcıların bu yeni sekme ile birlikte yayına alınacak içerikleri görüntülemenin ötesinde içerik yayına alındığında kendilerine haber verilmesi için alarmlar kurabildiğini de söyleyelim. En Yeni sekmesi küresel olarak tüm TV uygulamalarında yerini aldı.

Bu arada En Yeni sekmesi aslında şirket için tamamen yeni atılmış bir adım değil. Netflix, bu sekmeye benzer bir özelliği Android kullanıcılarına sunarken, iOS’ta da En Yeni sekmesinin test sürecini başlatmış durumda.

Netflix’in ikinci çeyrekte açıkladığı abone rakamlarını düşündüğümüzde, bu yeni özelliğin kullanıcıları platformda tutmak için tasarlandığını söyleyebiliriz. İkinci çeyrek raporunda yer alan verilere göre Netflix 2011’den bu yana ilk defa ABD’deki abone tabanında kayıp yaşadı. Üstelik bu çeyrekte şirketin platforma 5 milyon abone eklemesi beklenirken, Netflix küresel olarak sadece 2.7 milyon yeni abone kazanabildi.

Karşılaştığı bu durumdan içerikleri sorumlu tutan Netflix, ikinci çeyrekte Dead to Me ve When They See Us yapımlarını yıldızı parlayan içerikler olarak değerlendirdi. Dead to Me ilk 4 haftada 30 milyon izlenme alırken, When They See Us, 25 milyon izlemeye ulaştı.

Öte yandan izleyiciler, Netflix’te yayınlanan detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*