Home » Genel » Otorink.com: Hızlı ikinci el araç satışında yeni bir seçenek

Otorink.com: Hızlı ikinci el araç satışında yeni bir seçenek

Otorink.com: Hızlı ikinci el araç satışında yeni bir seçenek

Paylaşım ekonomisi araç sahibi olmadan seyahat etmenin farklı yollarını sunsa da ikinci el araç ticareti halen büyük bir sektör. Ototrink.com da bu sektörde faaliyet gösteriyor ve aracını hızlı bir şekilde satmak isteyenlerin ilk adresi olmak istiyor.

Ototrink.com, Aralık 2016’da Bartu Baran, Atılay Yılmaz, Mehmet Belet ile Frontier Car Group kurucularından Sujay Tyle ve Peter Lindholm ortaklığında kurulan bir girişim. Otomobil satış sürecindeki zorlukları aradan çıkarmak isteyen Otorink, hızlı ve güvenilir bir şekilde araç satış imkanı sunuyor. Kişiye/kuruma özel internet üzerinden fiyat teklifi alma, ücretsiz ekspertiz ve sonrasında hızlı satış ve ödeme özellikleri sunan girişim, ikinci el araç satış işlemlerine hız kazandırıyor.

Araç satış işlemleriyle uğraşmaya vakit ayıramayan veya ayırmak istemeyen araç sahipleri, tek bir sistem üzerinde buluşturan Otorink, satış öncesi ve sonrasındaki güven sorunlarını da ortadan kaldırmak istiyor. Aracını satmak isteyen kişiler ototrink.com’dan birkaç kolay adım ile araca özel fiyat teklifi alabiliyor. Ardından iletişim bilgilerini yazıp ücretsiz ekspertiz randevusu oluşturuyor.

Ototrink.com’un açtığı ekspertiz merkezlerinde arabanın ücretsiz ekspertizi yapılıyor ve sistem, araç için bir satış fiyat teklifi veriyor. Söz konusu teklif kabul ettiğinde de aracını satıp, ücreti hemen tahsil edebiliyor.

Bartu Baran / Otorink.com

Otorink.com’un kurucu ortaklarından Bartu Baran, Otorink’in geldiği nokta hakkında şu rakamları paylaşıyor;

Ototrink.com şu an için aylık ortalama 80 bin trafiğe sahip ve artarak devam ediyor. Yine aylık ortalama 70 bin kullanıcıya sahibiz. Bu rakamları hedeflerimiz doğrultusunda 4-5 katına çıkartmayı planlıyoruz.

Bugüne kadar 300’ün üzerinde araç satan Otorink, 2018’in 3. çeyreğinde ayda 300-350 araç satışı gerçekleştirmek ve devamında Türkiye genelinde 25-30 civarında şubeye sahip olmayı hedefliyor. Bartu Baran, şu an araç alış adetlerini yaklaşık yüzde 100-150 arasında, satış oranlarını da ortalama %25-35 oranında arttırdıklarını söylüyor ve satış rakamlarını yaklaşık 2.5- 3 katına çıkartmak istediklerini dile getiriyor.

Frontier Car Group gelişmekte olan pazarlara odaklanıyor

Webrazzi’nin sıkı takipçileri sıfır ve ikinci el araç satışında Auto.nl, Oto.net, detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*