Home » Genel » Paradise İstanbul Emlak Zirvesi ile 15 milyon dolarlık iş hacmi hedefleniyor


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Paradise İstanbul Emlak Zirvesi ile 15 milyon dolarlık iş hacmi hedefleniyor

Gayrimenkul sahibi yabancılara sağlanan vatandaşlık hakkı için gerekli taşınmaz bedelinin 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmesi ile konut satışları da arttı. Satışların, yaklaşık olarak yüzde 39’u bu dönemde gerçekleşti. Yabancılara yapılan konut satışlarında ilk sırayı 14 bin 270 adet konut ile İstanbul, ikinci sırayı 7 bin 938 adet konut ile Antalya aldı. Ülke uyruklarına göre konut satışlarına bakıldığında ise ilk sırada 8 bin 205 adet ile Irak vatandaşları, ikinci sırada 3 bin 652 adet ile İran vatandaşları yer alıyor.

Türkiye’nin ticaret hacminin yüzde 30’unun Iraktan geldiğini hatırlatan Irak’ın en köklü inşaat firmalarından Rasan Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Paradise İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Bawar Tahir: ‘’ 250 bin dolarlık yatırımla ortaya çıkan proje, Iraklı önemli iş insanları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda oluştu. Onların beklentilerine göre, nasıl bir evde ve çevrede yaşamak istedikleri üzerine bir araştırma yaptık. Bu araştırma sonuçlarına göre Türkiye’deki inşaat projelerini seçtik ve işbirliğimizi buna göre oluşturduk. Irak ve Türk halkının kültürel yapılarının birbirine benzemesi, yıllardır yapılan ticari ve turistik ziyaret ve alışverişlerin de etkisiyle Türkiye’yi adeta kendi vatanımız gibi görüyoruz” diyor.

Bawar Tahir, Erbil, Dohuk, Süleymaniye, Kerkük gibi pek çok şehirde önemli konut projelerine imza atmış biri olarak, Türkiye’nin en seçkin projelerini Irak halkıyla buluşturarak sektördeki başarılarına bir yenisini eklemeyi hedefliyor.

Irak’ta gelir seviyesi yüksek kişilere yönelik yapılan ilk proje olduğunun altını çizen Bawar Tahir, şöyle devam ediyor:

“Yabancılara yönelik fuarlarda resmi düzeyde avukat, tercüman, mali müşavir, muhasebe, ikame pasaport için yetkili departman, ulaşım hizmetleri gibi hizmetler bulunmuyor. Irak halkının Türkiye gelerek araştırma yaparak kaybedeceği zamanı göz önünde bulundurursak Türkiyedeki projeler Irak’a gelerek hem vakit hem de prosedür aşamalarının daha güvenli ve kolay çözülecek. Türk gayrimenkul sektörünün Iraklı yatırımcılarla, etkin bir network kurmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

Yabancı yatırımcıların Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapması için doğru zaman

Irak ve Türkiye arasındaki kültürel mirası birleştirmek detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*