Home » Genel » PİLOT girişim hızlandırma programının 8. dönemine seçilen girişimler belli oldu
PİLOT girişim hızlandırma programının 8. dönemine seçilen girişimler belli oldu

Türk Telekom‘un girişim hızlandırma programı olan PİLOT‘un 7. dönemine seçilen 9 girişimi ve bu girişimlere toplamda 1,1 milyon TL nakit destek sunulacağını geçtiğimiz yılın Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Bugün paylaşılan bilgilere göre Türk Telekom tarafından 2013 yılında hayata geçirilen PİLOT‘un 8. dönemi için seçilen girişimler belli oldu.

PİLOT’un 8. dönemi için seçilen 8 ekibe toplamda 1,2 milyon TL ile yatırım sağlayan Türk Telekom, iş birliği olanakları da sunuyor. Türk Telekom’un, teknolojiye yaptığı yatırımlarla ‘inovasyon ve girişimcilik’ konularına öncülük ettiğinin altını çizen Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Barış Karakullukçu, PİLOT’tan bugüne kadar 65 girişim mezun olduğunu da dile getirdi.

Girişimlere toplamda 4 milyon TL’nin üzerinde nakit desteği verdiklerini de paylaşan Karakullukçu, yeni dönemde PİLOT kapsamında girişimlere yaptıkları yatırım miktarını önemli ölçüde artırdıklarını ve her ekibe 150 bin TL nakit desteğinin yanı sıra aynı zamanda güçlü bir mentor desteği sağladıklarını da paylaştı.

PİLOT’un yeni dönemine seçilen ekipler, iş fikirlerini başarılı bir şekilde uygulayabilmek için 12 hafta boyunca sektör profesyonelleri ile başarılı girişimci ve yatırımcılardan oluşan Türk Telekom mentor ağından geri bildirim alacaklar. Girişimlerin Türk Telekom’un teknoloji altyapısının yanı sıra ofis alanı, bulut hizmetleri ve mobil iletişim desteği gibi olanaklardan faydalanacaklarını da ekleyelim.

PİLOT girişim hızlandırma programının 8. dönemine seçilen girişimler

CryptoIndexSeries / Kripto para piyasaları için veri analizi ve alım-satım platformu

CryptoIndexSeries, tekil ve kurumsal kullanıcılarına kripto para verilerini analiz imkânı, gelişmiş versiyonu CISTrader ile de bu analizin yanında farklı borsalardaki cüzdanlarından alım-satım yapmalarını sağlayan kripto para platformudur. CryptoIndexSeries™, kripto para verilerini birçok kaynaktan toplayıp sınıflandırır. Yapay zekâ kullanarak endeksler, haber duygu analizleri, sektörel içerikler ve teknik özellikleri gibi birçok indikatör ve rapor oluşturur. Yatırımcının daha iyi karar alabilmesi için kripto veriyi analiz edilebilir ve anlamlı hâle getirir. CISTrader ile bu analizin yanında kullanıcıya farklı borsalardaki cüzdanlarından tek yerden alım-satım imkânı sağlar; fon yöneticileri, finansal yazılım firmaları detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*