Home » Genel » Publicis Groupe’un yapay zeka destekli dünyanın en büyük ajansı Marcel’e detaylı bakış

Publicis Groupe’un yapay zeka destekli dünyanın en büyük ajansı Marcel’e detaylı bakış

Publicis Groupe'un yapay zeka destekli dünyanın en büyük ajansı Marcel'e detaylı bakış

Tek bir çatı altında çalışan dünyanın en büyük ajansının kaç kişilik bir ekibi vardır hiç düşündünüz mü? Cevap veriyorum, aynı çatı altında çalışan dünyanın en büyük ajansının 80.000 kişilik bir ekibi var. Üstelik bu ekip 130 ülkeye dağılmış durumda. İnternet dünyasını ve kitlesel işbirliğini o kadar iyi yansıtıyor ki!

Dünyanın en büyük iletişim ve pazarlama gruplarından olan Publicis Groupe, Paris Viva Teknoloji Zirvesinde gerçekleştirdiği bir zirve ile yapay zeka teknolojisi Marcel’i tanıttı. Marcel, benim tabirimle 80 bin kişilik bir reklam ajansı, Publicis Groupe’un tabiriyle “Publicis’i bir holding şirketi yapısından çıkarıp 80 bin kişilik bir kurum platformuna dönüştüren” bir teknoloji.

Marcel, Microsoft AI ve Publicis Groupe Bilgi Grafiği teknoljilerine dayanan, 5 milyardan fazla verinin işlendiği bir yapay zeka platformu. Publicis’in 130 ülkeden 80 bin çalışanı ve bu şirketlerin verileri Marcel platformu sayesinde birbiriyle bağlanıyor. “Peki bu bağlantı ne işe yarayacak ki?” diyorsanız aşağıdaki videoyu izlemelisiniz.

Evet, Marcel sayesinde herhangi bir alanda uzman bir Publicis çalışanına ulaşmak, deneyimlerinden faydalanmak oldukça kolay. Sesli veya yazılı olarak Marcel’e “daha önce Samsung ile çalışmış, perakende alanında çalışmış ve ürün lansmanı konusunda deneyimli birini arıyorum” demeniz yeterli. Öğrenen, tavsiyeler veren yapay zeka altyapısı sayesinde Marcel her geçen gün size çok daha iyi sonuçlar verebilecektir.

Sadece bir diğer çalışana ulaşmak değil, yaratıcılığın sınırlarını zorlamak için yeni projenize veya bir müşterinizin ürününe isim aramak da çok daha kolay olabilir. Tek yapmanız gereken bunu Marcel ile paylaşmanız ve cevapları beklemeniz. Elemek biraz zor olabilir.

Marcel’in en önemli özelliklerinden biri de Publicis Groupe ve Cannes veritabanına bağlanabiliyor olması. Bu sayede herhangi bir alanda daha önce yapılmış işleri görebilir, kullanılan teknolojilere göre projeler arayabilir ve o projeleri geliştiren kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Fikir veya teknik destek almak, yaratıcı çözümlerden faydalanmak gerçekten çok önemli. Cannes arşivinde bulunan, daha önce ödüllendirilmiş veya değerlendirilmiş 200 binden fazla proje de detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*