Home » Genel » QNB Finansbank’a İç Denetim Enstitüsü’nden üç ödül

QNB Finansbank’a İç Denetim Enstitüsü’nden üç ödül

QNB Finansbank, Türkiye İç Denetim Enstitüsü Farkındalık Ödülleri’nde üç kategoride ödüle layık görüldü. Banka, denetimde kariyer hedefleyen yetenekler için tasarlanan bir kariyer yolculuğu programı olan Finans AuditPro ile “Kurumsal Farkındalık” ödülünüalırken Anadolu Ziyaretleri programı ile “Toplumsal Farkındalık” ödülüne layık görüldü. Banka müfettişlerinden Hatice Pınar Yıldız da TİDE’nin sosyal medya çalışmalarına katkısıyla “Bireysel Farkındalık” Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE)7. İç Denetim Farkındalık Ödülleri’nde QNB Finansbank bu yıl üç kategoride ödül kazandı.Ödül töreni 24 Mayıs 2017 tarihinde BÜMED tesislerinde gerçekleşti. QNB Finansbank, TİDE’nin tüm dünyada “İç Denetim Farkındalık Ayı” olarak kutlanan Mayıs ayı etkinlikleri kapsamında düzenlendiği Farkındalık Ödül Töreninden “Kurumsal Farkındalık”, “Toplumsal Farkındalık” ve “Bireysel Farkındalık” ödülleriyle ayrıldı.

Bankanın Teftiş Kurulu ile İnsan Kaynakları departmanının birlikte geliştirdiği Finans AuditPro isimli çalışma, iç denetim faaliyetlerinin tanıtımı ve yaygınlaşmasında sağladığıdestek nedeniyle “Kurumsal Farkındalık” kategorisinde “2017 Yılı İç Denetim Farkındalık Ödülü”ne layık görüldü.

TİDE Bireysel Farkındalık Ödülü ise QNB Finansbank Teftiş Kurulu müfettişlerinden Hatice Pınar Yıldız’a verildi. Yıldız, iç denetim ile ilgili farkındalığa bireysel katkısı, TİDE’nin sosyal medya politikasını yeniden düzenleyerek hem görünürlüğünün artırılması hem de içerik konusundaki katkıları doğrultusunda ödülelayık görüldü.

QNB Finansbank Teftiş Kurulu Başkanı Ersin Emir, üç kategoride ödül almalarının QNB Finansbank’ın iç denetim fonksiyonuna verdiği önemin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Denetimde kariyer için Finans AuditPro

“Kurumsal Farkındalık” ödülünü getiren Finans AuditPro’nun, QNB Finansbank’ın denetimde kariyer hedefleyen yetenekler için tasarladığı bir kariyer yolculuğu olduğunu belirten Emir şu bilgileri verdi: “Denetim, üniversite öğrencileri için bilgi gizliliği nedeniyle işi deneyimlemeimkanını daha az sunan bir birim. Bu nedenle öğrencilerin denetimde kariyer yolu seçme konusunda doğru bir karar vermeleri diğer sektörlere göre daha zor olabiliyor. 2015’de Finans AuditPro Kariyer Yolculuğu’nu hayata geçirirken hem öğrencilerin denetim alanında kendisini tanımasını hem de kendini tanırken kurum olarak davranış ve değerlerimize ne kadar uyumlu olduğunu keşfetmesini hedeflemiştik. Şu an bu yolculuk sayesinde, üniversite öğrencileri kendilerini tanıma, denetimi farklı açılardan deneyimleme, İnsan Kaynakları detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*