Home » Genel » SAP TÜRKİYE, “CODE4CLOUD ONLİNE HACKATHON” YARIŞMASI İLE KRİTİK İŞ PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜMÜNE ODAKLANDI


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

SAP TÜRKİYE, “CODE4CLOUD ONLİNE HACKATHON” YARIŞMASI İLE KRİTİK İŞ PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜMÜNE ODAKLANDI

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında pazar lideri SAP Türkiye, iş ortakları için “Code4Cloud Online Hackathon” yarışması düzenledi. Yarışmaya katılan takımlar, SAP tarafından sunulan iş problemleri arasından seçtikleri bir konuda SAP Cloud Platform (SAP Bulut Platformu) içerisindeki servisleri kullanarak çözüm önerileri geliştirdi.
Kapsamlı bir çalışmanın ve jüri değerlendirmesinin sonucunda Renova, geliştirdiği Lifechain çözümü ile birinci oldu. MBIS, oyunlaştırma uygulaması ile Sevilen Marka Olma ve Operasyonel İyileştirme çözümü sayesinde ikinciliği elde ederken ARETE ise Trash2Cash Mobil Uygulaması ile üçüncülüğe hak kazandı.
Günümüzde dijital dönüşüm hızlanırken şirketlerin sağladığı esneklik, çeviklik ve ölçeklenebilirlik nedeniyle bulut teknolojilerine ilgisi de her geçen gün artıyor. Sunduğu çözümlerle şirketlerin dijital dönüşümlerine destek vererek Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunan kurumsal uygulama ve yazılım alanında pazar lideri SAP Türkiye, bulut teknolojilerine yönelik farkındalığı artırmak amacıyla iş ortakları için “Code4Cloud Online Hackathon” yarışması düzenledi.
SAP’nin 10 farklı iş ortağının katıldığı yarışmada takımlardan; verileri kullanarak yeni iş modeli oluşturma, yeni dünyanın sorunu olan elektronik atık, yeni nesil teknolojiler ile deneyim ve operasyon iyileştirme gibi farklı alanlardaki iş problemlerine dair çözümler istendi. Bu kapsamda takımlar, SAP Cloud Platform (SAP Bulut Platformu) içerisindeki Blokzincir (Blockchain), Nesnelerin İnterneti (IoT), Intelligent RPA (Akıllı RPA – Robotik Süreç Otomasyonu) ve SAP Data Intelligence (SAP Veri Zekâsı) gibi farklı teknolojileri kullanarak yazılım geliştirdi.
Yarışma öncesinde 1 ay boyunca SAP Cloud Platform (SAP Bulut Platformu) servisleri hakkında 5 farklı eğitime katılan takımlar, bu eğitimlerin ardından problem çözme etabında projelerini anlattılar. Sunulan çözümler, SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, SAP Türkiye Bulut ve İş Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı Bülent Karal, SAP Türkiye Çözüm Grubu Yöneticisi Bilge Akdur, SAP Türkiye Teknoloji ve İnovasyon Danışmanlık Yöneticisi Buğra Tezer, SAP S/4HANA Mimarı Sarhan Polatateş ve SAP Teknik Mimarı Abdülbasit Gülşen’in yer aldığı jüri tarafından değerlendirildi. Yarışmayı kazanan ilk üç proje; problem çözümünde izlenen adımlar, hikâye anlatımı, çözüm önerisi, demo sunumu ve model geliştirme detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*