Home » Genel » Saxo Bank, ilk gerçek dijital tahvil işlemleri çözümünü kullanıma sunarak sabit gelirli tradingi dönüştürüyor

Saxo Bank, ilk gerçek dijital tahvil işlemleri çözümünü kullanıma sunarak sabit gelirli tradingi dönüştürüyor

Online trading ve yatırım uzmanı Saxo Bank, devlet tahvilleri için ilk gerçek dijital trading çözümüyle, sabit gelirli tradingi dönüştürüyor. Çözümün lansmanının parçası olarak Saxo Bank, müşterilerine 5.000’i aşkın yatırım sınıfı ve yüksek getirili şirket ve devlet tahvillerine dünyanın her yerinden ve 20 farklı para biriminde trading fırsatı sunacak. Çözüm, bankanın çoklu varlık trading platformu olan SaxoTraderGO’da yer alıyor.
Saxo Bank, teknolojik maharetini tahvil piyasalarının en büyük 40 likidite sağlayıcısının ilişkileriyle birleştirerek, bireysel ve kurumsal müşterilerine sabit gelirli trading fırsatlarına daha şeffaf, daha ucuz ve daha verimli erişim sağlıyor. Bu hamle yatırımcıların tahvil alım-satım işlemleri yapma şekillerini kökten değiştirecek. Saxo Bank’ın bu çözümü sunmasından önce bu süreç, çok az sayıda bankadan, bazı durumlarda ise tek bir bankadan manuel olarak “fiyat teklifi isteği” gerektiriyordu.
Saxo Bank’ın dijital tahvil trading çözümü her müşteriyi doğrudan, rekabetçi, şeffaf ve verimli bir şekilde bütün global tahvil piyasasına bağlıyor. Her tahvil emri en büyük tahvil likidite sağlayıcılarından 40 kadarını kapsayan optimize edilmiş bir satıcı ihalesine yönlendiriliyor. Teknoloji sayesinde, çoğu alım-satım işlemi saniyeler içinde tamamlanıyor Fakat daha da önemlisi, çok satıcılı ortamın rekabetçi doğası nedeniyle müşteriler maliyetlerinde büyük tasarruflar sağlayabiliyor. Saxo Bank’ın müşterilerine yüksek ölçeklenebilirliğe sahip tam dijital bir trading çözümü sunma kabiliyeti, bankanın gözlemlerine göre ortalama olarak şirket tahvillerinde 30 baz puan, devlet tahvillerinde ise 5-10 baz puan fiyat avantajı sunmasına olanak veriyor.
Büyük kurumsal yatırımcıların likit devlet ve şirket tahvilleri elektronik alım-satım işlemlerine bir süredir erişimleri bulunuyordu, ancak, elektronik tahvil alım-satım işlemleri bugüne kadar yatırımcı tabanının büyük bölümü için mevcut değildi. Saxo Bank’ın hedefi bunu değiştirerek, etkin tahvil alım-satım işlemlerine erişimi demokratikleştirmek.
Sunulan çözüme ilişkin yorumunda Saxo Bank Kurucu Ortağı ve CEO’su Kim Fournais şöyle dedi: “Karmaşaya tahvil piyasasından daha hazır bir piyasa hayal etmek zordur. İnternetin finansal piyasaların hemen hemen her alanına girdiği bir zamanda, hayatlarımızdan söz etmiyorum bile. Bir tahvil trader’ını telefonda trading yaparken izlemek açıkça karmaşayı düşündürür. detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*