Home » Genel » “Şimdi Kayseri’ye Gitme Zamanı” projesi start aldı


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

“Şimdi Kayseri’ye Gitme Zamanı” projesi start aldı

adisson Blu Hotel Kayseri tarafından “Şimdi Kayseri’ye Gitme Zamanı” projesine özel konaklama paketi hazırlandı. Çift kişilik 1 gece konaklama fiyatı 274 TL olarak belirlenirken, ikinci odaya %10 indirim uygulanıyor.

Kentin tanıtımını yurtiçi ve yurtdışında aralıksız sürdürdüklerini belirten Radisson Blu Hotel Kayseri Genel Koordinatörü Recep Arifoğlu, Kayseri’ye yılda yerli ve yabancı 500 bine yakın turistin çekilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

Hedeflere ulaşılabilmesi noktasında, güçlerin birleştirilerek topyekun çalışmalara devam edilmesinin önemini anlatan Recep Arifoğlu, şunları söyledi: “Devletimiz ile birlikte, özel sektör, STK’lar, belediyeler ve bireyler olarak daha etkin bir çalışma yürüterek, tanıtım ve pazarlama atağına devam ediyoruz. Özel sektörün temsilcileri olarak hepimizin, tanıtım ve pazarlama çalışmalarını daha da arttırması gerekiyor. Start alan “Şimdi, Kayseri’ye Gitme Zamanı” projesine, otel olarak özel bir konaklama paketi hazırladık. Kayseri’miz, Selçuklu mimarisine ait eserleri, Erciyes Kayak Merkezi, Ali Dağı Yamaç Paraşütü, Sultan Sazlığı Kuş Cenneti, Talas, Kapuzbaşı Şelalesi, Yahyalı’da bulunan Aziz George Mezarlığı, zengin mutfağı ile eşsiz ve görülmesi gereken bir potansiyele sahiptir. Kapadokya’yı ziyaret eden turistlerin bir bölümünün de, Kayseri’yi görmesi için çalışmalarımıza hız vereceğiz” dedi.

Eşsiz zenginliğiyle büyüleyen Kayseri’de neleri ziyaret etmeli?

Erciyes Kayak Merkezi: Türkiye’nin en gelişmiş kayak altyapısı ve “suni kar üretme sistemlerine” sahip olan Erciyes Kayak Merkezi, dünyanın da en iyi 10 kayak merkezi arasında yer alıyor. Modern ekipmanlarla donatılmış tesiste, her biri farklı zorluk derecelerinde 33 pist bulunuyor. Pistlerin toplam uzunluğu 200 kilometreyi bulurken, pistlere ulaşım, tamamı birbiriyle bağlantılı 120 km’lik teleferik sistemiyle sağlanıyor. Şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan kayak tesisi, dünyada “bir havaalanına en yakın kayak tesisi olarak” da tanınıyor. Erciyes Dağı’nda, yaz aylarında Jeep Safari, Off- Road sporları, Downhill parkurlarında bisiklet sporu, trekking, ve atlı gezi gibi birçok doğa ve spor aktiviteleri de yapılıyor.

Ali Dağı Yamaç Paraşütü: Kayseri’deki en önemli outdoor spor etkinliklerinden olan Ali Dağı yamaç paraşütü merkezi, şehirden 20 dakika uzaklıktaki Ali Dağı’nda (Yükseklik 2600 metre) bulunuyor. Yamaç paraşütü tutkunlarının en favori detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*