Home » Genel » Snapchat’ten yeni geliştirmeler: Link, ses filtreleri ve fonlar


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Snapchat’ten yeni geliştirmeler: Link, ses filtreleri ve fonlar

Snapchat'ten yeni geliştirmeler: Link, ses filtreleri ve fonlar

Şimdiye kadar Snap’lere link eklemek konusunda tereddüt eden Snapchat, yaptığı son güncelleme ile Instagram’ın bir adım önüne geçerek yeni yaratıcı araçlar geliştirdi. Bu yeni özellikler iOS ve Android cihazlarda hayata geçecek.

Özellikler nasıl kullanılıyor?

Link ekleme

Ataç’a bastığınızda Snap’inize Snapchat’in kendi tarayıcısında açılan bir link ekleyebiliyorsunuz. Şimdiye kadar sadece reklam kampanyalarında ve “Discover” içeriklerinde rastladığımız bu özellik ile Snapchat, Instagram’a biraz daha yaklaşmış oldu. Bir etkinlik linkini ya da Snap’te yer alan komik bir “meme”yi dahi Snap’inize bu şekilde eklemeniz mümkün.

Ekleyeceğiniz linklerin Snapchat’in linklerin hizmet kullanım şartlarına, topluluk ilkelerine ve gizlilik politikasına uyması şart. Snap linkler konusunda çok temkinli. Öyle ki bu konuda kendi otomatize edilmiş güvenlik araçlarını devreye sokuyor.

Bunun yanı sıra Google’ın güvenli tarama hizmetinden çektiği bilgileri de kullanıcılarını olası dolandırıcılık, kötü amaçlı yazılımlar ve tehlikeli siteler hakkında uyarmak için kullanıyor. Üstelik Snapchat, bu güvenlik konusunu bir sonraki seviyeye taşıyarak yeni bir önizleme özelliği olan yukarı çek oku ile kullanıcıların zararlı linke tıklamaması için önlem alıyor.

Fonlar

Fonlar sayesinde Snap’teki objeleri kesip arka tarafa renkli ve gösterişli desenler koyabiliyorsunuz. Öncelikle araçların dikey olarak yer aldığı kısımdan makası seçiyorsunuz. Ardından fon ikonuna basıyorsunuz. Günlük olarak değişen fonlardan birini seçerek görsel içeriğin belli bir kısmını ortaya çıkarabilirsiniz. Snap’i katmanlayarak fonu bazı objelerden ayırmanızı sağlayan bu sistem ile yaratıcı bir biçimde fotoğrafın arka planını değiştirmenizi sağlıyor.

Ses Filtreleri

Şimdiye kadar bize Snapchat’te arttırılmış gerçekliğin bir örneğini sunan lenslerin bir parçası olan ses filtreleri artık içeriklerinizde de kullanılabiliyor. Bu özelliği kullanmak için ekranın alt kısmında yer alan hoparlör ikonuna basmanız yeterli. Böylece size sunulan bir çok karakter sesinden sizin için en uygununu seçerek Snap’lerinize biraz mizah ekleyebilirsiniz.

Şimdi Snapchat ve Instagram yarışında akıllarda tek bir soru var: Instagram bu özelliği ne zaman kopyalayacak? Açık konuşmak gerekirse Instagram linkler konusunda Snapchat’ten önce davranarak Hikayeler’e link koyma özelliğini getirmişti.

Snapchat’in bu özelliklerle detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*