Home » Genel » The Last of Us Part II nasıl bir deneyim sunuyor?


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

The Last of Us Part II nasıl bir deneyim sunuyor?

Oyun dünyasının en sevilen oyunlarından olan The Last of Us, yeni oyunu ile kısa zaman önce karşımıza çıktı. The Last of Us Part II ismi ile çıkan The Last of Us serisinin devam ikinci oyunu 19 Haziran tarihinde satışa sunuldu. Normal şartlarda Webrazzi’de daha çok mobil oyunlara yer veriyoruz.

Triple A (AAA) olarak tabir edilen büyük bütçeli oyunlara bugüne kadar fazla yer vermedik. Fakat bu durumu yavaş yavaş değiştirmek istiyoruz. The Last of Us Part II oyununa geçmeden önce The Last of Us oyunun benim için oldukça önemli olduğunu belirtmek isterim.

The Last of Us Part II oyunu ile ilgili bir içeriğe yer vermek istememin temel nedeni de The Last of Us oyununun bugüne kadar oynadığım en iyi oyun olması. The Last of Us’ın favori oyunum olması nedeniyle The Last of Us Part II oyununu uzun zamandır merakla bekliyordum.

The Last of Us Part II oyununu çıktığı gün oynamaya başladım ve kısa süre önce de oyunu bitirdim. Öncelikle şunu belirteyim bu yazı bir incelemeden çok deneyim yazısı olacak. Kısacası bu yazıda The Last of Us Part II ile ilgili yaşadığım oyun deneyimini sizlere aktarmaya çalışacağım. Hikaye ile ilgili herhangi bir spoiler vermeyeceğimi de ayrıca belirtelim.

Öncelikle oyunun oldukça başarılı olduğu noktalara bakalım. Oyunu hem orijinal dili olan İngilizce hem de Türkçe seslendirmelerle birlikte oynadım. Hem orijinal dilin hem de Türkçe seslendirmelerin oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim.

İlk oyunun en büyük başarılarından biri sunduğu atmosfer ve oyuncuya bu atmosferin içinde yaşıyormuş hissi verebilmesiydi. The Last of Us Part II oyunu da bunu çok iyi bir şekilde başarıyor. The Last of Us Part II oyununu oynarken gerçekten de zombi salgını ile mücadele edilen bir gelecekte yaşadığımızı hissedebiliyoruz. Bence The Last of Us serisini farklı kılan nokta bu ve The Last of Us Part II oyununda bu özellik çok iyi bir şekilde korunmuş.

Oynanış mekanikleri ve detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*