Home » Genel » Tosla ve Facebook iş birliklerine dair önemli veriler ve bilgiler, Fintech Talks’un ikinci oturumunda konuşuldu


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Tosla ve Facebook iş birliklerine dair önemli veriler ve bilgiler, Fintech Talks’un ikinci oturumunda konuşuldu

Facebook’la birlikte finansal servisler ve teknoloji sektöründeki yenilikleri ve gelişmeleri herkesin erişimine açmak için Fintech Talks canlı yayın serisini başlattığımızı daha önce sizlerle paylaşmıştık. Geçtiğimiz hafta ilk oturumu gerçekleşen Fintech Talks’ta bu hafta, Türkiye’nin fintech ekosistemini konuştuk.

Fintech Talks’un ikinci oturumu “Türkiye’de Fintech Ekosistemi”, bir önceki oturumda da olduğu gibi Arda Kutsal‘ın moderatörlüğünde, Facebook Türkiye Ticaret Direktörü İlke Çarkçı Toptaş‘ın ve Aköde CEO’su Sitare Sezgin‘in katılımlarıyla gerçekleşti.

Türkiye'de Fintech Ekosistemi

"Türkiye'de Fintech Ekosistemi", bir önceki oturumda da olduğu gibi Arda Kutsal'ın moderatörlüğünde, Facebook Türkiye Ticaret Direktörü İlke Çarkçı Toptaş'ın ve Aköde CEO'su Sitare Sezgin'in katılımlarıyla gerçekleşiyor.

Gepostet von Webrazzi am Donnerstag, 2. Juli 2020

İlk olarak Sitare Sezgin, Tosla uygulaması ve Aköde hakkında kısaca bilgi verdi. Sezgin, Aköde’nin Akbank’ın yüzde 100 iştiraki olan bir kurum olduğunu ve Tosla’nın da Aköde’nin bir ürünü olduğunu belirtti. Tosla, aslında Webrazzi okuyucularının da yakından bileceği üzere bir dijital cüzdan. Uygulama üzerinden para çekmek, para göndermek, ödemeler yapmak mümkün oluyor. Girişim bilhassa gençleri, genç profesyonelleri, öğrencileri ve basit finansal ihtiyaçlarını mobille çözmek isteyen herkesi odağına alıyor.

Tosla’dan yeni özellik: Harca Bölüş

Türkiye’de tüm ATM’lerden Tosla’ya para yüklemek ve Tosla’dan para çekmek mümkün. Uygulamanın 2 hafta önce ise “Harca Bölüş” adlı özelliği yayına alındı. Bu özellik ile Tosla kullanıcıları, uygulama içinde grup kuruyor ve ortak harcamaları buraya ekliyorlar. Harcamaları elle ekleyebilecekleri gibi faturaların görselleri de uygulamanın harcamayı algılaması için yeterli oluyor. Tosla harcamaları hesaplıyor ve kimin kime ne kadar borcu olduğunu söylüyor. Aslında buna benzer uygulamalar olsa da Tosla’da ödemeler uygulama içinden gerçekleşebiliyor. Bu da uygulamayı diğerlerinden ayırıyor.

Tüm bu finansal hizmetlerinin yanı sıra Tosla’da, özellikle genel kültür oyunlarına odaklandığı bir pazar yeri bulunuyor. Buradan oyunlar için joker satın almak mümkün oluyor. Tosla’nın fiziksel kartı ile de hem offline hem de online harcama yapılabiliyor; kart yurt içi ve yurt dışında kullanılabiliyor.

7 milyon kart, pandemi döneminde ilk kez internet alışverişi ile tanıştı

Fintech odağında Covid-19 dönemine baktığımızda da karşımıza ilgi çekici veriler çıkıyor. Bu dönemde internet harcamalarının çok fazla arttığını söylemek mümkün. Hatta Sitare Sezgin’in BKM verilerine dayandırarak paylaştığı detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*