Home » Genel » Turkcell mobil servislerinin yükselişi Dergilik ile devam ediyor


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Turkcell mobil servislerinin yükselişi Dergilik ile devam ediyor

Turkcell mobil servislerinin yükselişi Dergilik ile devam ediyor

Son kullanıcıya yönelik servislerini mobil öncelikli olarak başarılı bir şekilde yenileyen Turkcell, yeni Dergilik uygulamasıyla karşımızda. Bir süredir kapsamlı bir dönüşümde olan uygulamanın yeni tasarımını devreye alan Turkcell, Dergilik’e günlük gazeteleri ekledi ve Dergilik’i piyasadaki mobil haber okuma uygulamalarına karşı iddialı bir rakip haline getirdi.

Turkcell’i uzun süredir takip edenlerin geçmişte sıklıkla tartıştığı bir konu, teknoloji devinin giriş yaptığı birçok alanda işleri yarım bırakmasıydı. Müzikten ödemelere son kullanıcıya dokunan servisleriyle neredeyse on yıllık bir maziye sahip olan Turkcell’in en önemli sorunlarından biri, piyasaya sunduğu ürünlerin birçoğunun kısa süre sonra unultulmasıydı. Buna, ürün yönetimini ya da sadece doğru zamanın gelmemesini gerekçe göstermek mümkün; kesin olansa tutundurma ya da sürdürülebilirlik sorunlarının devam ettiği dönemin artık geçmişte kalmış olması.

Turkcell için yeni bir miladı temsil eden Kaan Terzioğlu‘nun CEO olarak atandığı dönem, geçmişin tozlu raflarında bırakılan bu uygulamaların bir bir yenilendiği bir süreç. Bu, Türkiye dahil dünya genelinde internetin mobil öncelikli dönemde oldukça işe yarayan bir strateji. Zira, Turkcell dahil telekom devlerinin hayatta kalmasını sağlayan konuşmalar ya da SMS’ler değil mobil internet tüketimi, bunu zaten biliyoruz.

Turkcell’in TV+, Hesabım, BİP, UpCall ve fizy‘yi kapsayan servislerinin mobil öncelikli olarak yeniden ele alındığı bu süreç, Dergilik ile devam ediyor. Bir süredir Türkçe süreli yayınları okuyabildiğiniz nitelikli alanlardan biri haline gelen Dergilik, iOS ve Android uygulamalarını yeniledi. Her şeyden önce, günün ve Turkcell’in standartlarına daha yakın bir logoya sahip olan Dergilik, yenilikle birlikte daha zengin bir içeriğe kavuştu. Şimdilik Türkiye’nin yüksek tirajlı Vatan, Hürriyet ve Milliyet gazetelerini sunan Dergilik, bu yayınların geçmiş sayılarına erişmenizi de sağlıyor.

Son altı ayda 7.2 milyon dergi okuttu

Yenilikle birlikte Bundle‘dan Flipboard’a popüler mobil haber okuma uygulamalarına benzer bir ana sayfaya kavuşan Dergilik, açılışta farklı yayınlara ait içeriklerden oluşan bir seçki sunuyor. Kullanıcıları doğrudan yayının rafına yönlendiren bu paylaşımları takip ettiğinizde, ilgili yayını uygulamanıza indirip detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*