Home » Genel » TÜSİAD “Bu Gençlikte İŞ Var! ” programında finalist olan 5 girişim


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

TÜSİAD “Bu Gençlikte İŞ Var! ” programında finalist olan 5 girişim

2011’den bu yana Türkiye genelinde üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! programı pek çok girişimci adayına yol gösteriyor. Program kapsamında, girişimci adaylarına; eğitimden networkinge, kuluçkadan mentorluğa kadar geniş yelpazede destek sağlanıyor.

2020 döneminde, Türkiye’nin 80 il, 183 üniversitesindeki 2.694 girişimci adayının 1.022 iş fikri ile başvurduğu programın finalistleri bugün açıklandı.

Yarı final jüriliğini ise TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi & Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkanı İrem Oral Kayacık, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi & Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masa Başkanı Can Yücaoğlu, GittiGidiyor Genel Müdürü ve TÜSİAD Dijital Dönüşüm Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı Öget Kantarcı, UBS AG Türkiye Temsilcisi Yeşim Sümerkan Toraman ve Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt üstlendi.

BASF Türkiye’nin ana sponsorluğunda, Fiba Grup, Yeditepe Üniversitesi, Allianz Türkiye, Mazars Denge, Yapı Kredi, Eczacıbaşı Holding, Gürsan Teknik, Ege Palas, Ünlü & Co ve Yemek Sepeti’nin destekleri ile gerçekleştirilen programın 2020 dönemi finalistlerine beraber bakalım.

Algae Biodisel

Ekip Üyeleri: Selen Şenal, Zeynep Ecem Baskı, Mihriban Demir
Rehberi: Harika Güral, Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Atık su ve baca gazlarını mikroalgler yardımıyla arıtarak, bu kaynaklardan karbon nötr biyodizel üreten girişim, bu sayede küresel ısınmaya sebep olan çevresel sorunları azaltmayı hedefliyor.

E-Playout

Ekip Üyeleri: Berkay Kani, Mehmet Ali Umar, Hasan Ramazan Yurt

Rehberi: Müjdat Altay, Netaş CEO’su

Kendini geliştirmek isteyen e-spor oyuncularını ve takımlarının; özel ders alırmışçasına, e-spor eğitimi alabileceği bir platform. Platform sayesinde, kullanıcılar, profesyonel/tecrübeli e-spor oyuncuları ve koçlar ile bir araya gelme şansı elde ediyor.

FluAI

Ekip Üyeleri: Yusuf Yeşil, Ömer Özgür, Bahrican Yeşil, Beritan Gökyıldız, Buğra Eren Yılmaz
Rehberi: Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyesi

FluAI, üst solunum yolu enfeksiyonu gösteren kullanıcıya kişisel analiz ve öneriler sunan bir mobil sağlık uygulaması. Kullanıcılar uygulama içinde semptomlarını girip ve boğazının fotoğrafını çekerek, yapay zeka analizi ile sağlık durumu hakkında bilgi edinebiliyor.

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*