Home » Genel » VakıfBank’ın yeni genel müdürlük yerleşkesi açıldı

VakıfBank’ın yeni genel müdürlük yerleşkesi açıldı

VakıfBank, 64’üncü kuruluş yıldönümünde, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in de katıldığı törende İstanbul Ümraniye’deki yeni Genel Müdürlük Yerleşkesi’nin açılışını yaptı. Törene, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İstanbul Valisi Vasip Şahin, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Bankanın önceki dönem Genel Müdürleri ile Bankanın üst düzey yöneticileri katıldı.

Şimşek: VakıfBank’ın özel bir yeri var

Başbakan Yardımcısı Şimşek, törende yaptığı konuşmada Türkiye için VakıfBank’ın özel bir yeri olduğunu söyledi. Türkiye’nin kalkınması ve gelişmesinde 64 yıldır VakıfBank ailesinin önemli rol üstlendiğini vurgulayan Şimşek, bankanın 64’üncü yaşını kutladı. Şimşek, “İstanbul’daki yeni merkeziniz inanıyorum ki hem hizmet kalitenizin hem verimliliğin artmasına imkan sağlayacak ve ülkemiz ekonomisine çok daha güçlü katkıda bulunacaksınız” dedi.

Türkiye’nin son 15 yılda yaşadığı büyük değişim ve dönüşümde bankacılık sektörünün rolü olduğunu ifade eden Şimşek, şöyle konuştu:

“Bu dönemde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapılan reformlar, siyasi istikrar, doğru politikalar sayesinde ülkemiz birçok iç ve dış şoka rağmen önemli mesafeler kat etti. Bankacılık sektörü 2000’li yılların başında esas fonksiyonunu, yani köprü vazifesini tam olarak yerine getiremiyordu. 2002 yılında kredilerin toplam GSYH’ye oranı sadece yüzde 13 civarındaydı. Bugün bu oran yüzde 70’lere doğru gidiyor. Bu gelişmede bankalarımızın çok önemli bir rolü bulunuyor. Aktif büyüklük bakımından yaklaşık yüzde 8,5’luk payıyla VakıfBank, sektörün en önemli oyuncularından. VakıfBank’ın başarısı, verimlilik artışı ülkemiz açısından büyük önem taşıyor.”

Türkiye’nin çevresindeki jeopolitik risklere ve cari açık ile enflasyon oranlarına değinen Şimşek, şöyle devam etti:

“Jeopolitik gerginlikler var ama geçmişe oranla da yakın coğrafyada Türkiye’ye yönelik risklerin de azaldığını görmek lazım. DEAŞ’la, bölücü terör örgütüyle, FETÖ’yle mücadeledeki başarı Türkiye’yi daha güçlü temeller üzerine oturtacak. Türkiye’ye yönelik jeopolitik risklerin azaldığı bir döneme giriyoruz. İstatistikler ve rakamlar bize önümüzdeki dönemde cari açığın tekrar aşağı yönlü trende gireceğini gösteriyor.’

‘Güçlü ekonomi güçlü ülke’

VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alptekin, devletlerin geçmişte orduları kadar; bugün ise ekonomileri kadar güçlü olduğunu vurgularken,

“Ekonomi yönünde bağımsız olmayan devletler asla ve asla tam detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*