Home » Genel » VELİLER VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DİKKAT: YURT SEÇİMİ NASIL YAPILMALI?


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

VELİLER VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DİKKAT: YURT SEÇİMİ NASIL YAPILMALI?

İdeal yurt seçimi için ipuçları
Üniversite öğrencileri ve dolayısıyla da aileleri için ideal yurt seçimini yapmak oldukça önemli. Öğrencilerin verimli bir eğitim-öğrenim yaşamı geçirmeleri için ise yurt seçimleri, önem sırasında ilk sıralarda yer alıyor. Yurtlar, son dönemde okullara olan yakınlık derecelerinin yanı sıra; son teknoloji ile donatılmış olmaları, sportif ve sosyal imkânlar sunması, güvenlik, ideal çalışma alanları ile leziz ve günlük çalışan mutfağa sahip olması gibi özellikleri ile seçim konusu oluyor.
Belki de ilk kez aileden ayrılan gençler için tamamen farklı bir yerde yaşamak oldukça zor. Hâlihazırda seçim kriteri ilk bakışta lokasyon gibi görünse de başta ebeveynler olmak üzere öğrenciler ideal bir yurt seçimiyle, eğitim-öğrenim yıllarının çok daha efektif geçeceğinin bilincinde hareket ediyor.
‘Önce İnsan’ ve ‘Hizmet’ anlayışıyla 2016 yılında kapılarını öğrencilere açan Ceylan Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Esin Ceylan, ideal yurt seçimi için artık öğrencilerin farklı kriterlerinin olduğunun altını çiziyor. Değişen yaşam koşullarında yurtların son teknoloji ile donatılmış olmaları, sportif ve sosyal imkânlar sunması, güvenlik, ideal çalışma alanları ile leziz ve günlük çalışan mutfağa sahip olması gibi özelliklerin yurt seçerken ilk kriterler arasında yer aldığını söylüyor ve ekliyor; “Öğrencilerin sağlıklı ortamda eğitimlerini tamamlamaları için son teknolojiyle donatılan Ceylan Kız Öğrenci Yurdu, 9 farklı üniversiteye yakınlığıyla gençlerin için doğru bir lokasyon olarak göze çarpıyor. Ancak sadece merkezi lokasyon bizim ve öğrenciler için yeterli değil. 360 öğrencinin ihtiyacına çözüm sunmak için dizayn edilen yurdumuz; 2 bin metre karelik sosyal alanında kapalı otopark, valiz odası, revir, yemekhane, çamaşır-kurutma odası, fitness salonu ve öğrencilerin birçok ihtiyacını karşılayabilecekleri alanlar sunuyor. Ceylan Kız Öğrenci Yurdu ayrıca, öğrencilere sağlıklı, güvenli ve tertemiz bir ortamda barınma, beslenme ve ders çalışma ortamı da sunuyor. Yurdumuzun konforlu modern odaları ve etüt salonlarında, 24 saat kesintisiz internet ve merkezi ısıtma sistemi yer alıyor. Lokasyonu gereği 3 dakikada öğrencilerin metrobüse erişimine olanak tanıyan yurt, çevresindeki 5 farklı AVM ile de gençlerin tüm ihtiyaçlarını detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*