Home » Genel » Vestel dijitalde gençleri hedefliyor

Vestel dijitalde gençleri hedefliyor

Vestel dijitalde gençleri hedefliyor

Türkiye’nin en önemli internet konferansı Webrazzi Summit 2017‘de Arda Kutsal, Vestel’in CMO’su Tunç Berkman ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide Vestel’in dijital tarafta yaptığı sponsorluklar ele alnırken, Vestel’in sıra dışı projesi Viziizle‘ye de değinildi. Berkman söyleşinin sonlarına doğru “Vehepyeni” isimli proje üzerine çalıştıklarını belirtirken, finans alanında yaptıkları V-Taksit ismindeki yeni uygulamalarından da bahsetti.

Vestel e-spor’a neden önem veriyor?

Söyleşiye Vestel’in e-spor sponsorluklarını ele alarak başlayan Arda Kutsal, Vestel’in bu konuya bakış açısı hakkında sorular yöneltti. Berkman e-spor konusunda: “League of Legends’ın 3 senedir sponsoruyuz. İlk olarak Türkiye Finali ile başladık sonra Türkiye Şampiyonası’nın sponsoru olduk. Devam da ettirmeyi düşünüyoruz.” dedi. Berkman e-spor konusundaki tartışmaları dile getirirken: “Baktığın zaman 16 yaşından 26 yaşına kadar oynanan, dünyadaki oyuncuların 100 bin euro’dan 4 Milyon euro’ya kadar para kazandığı el ve göz refleksi gerektiren ciddi antreman yaptıkları bir şey.” açıklamasında bulundu.

Vestel’in son 4 senedir e- spor dışında Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vestel Venüs Sultanlar Ligi de dahil olmak üzere her alanda spora yatırım yaptığını belirten Berkman e-spor hakkında: “Türkiye’de yaklaşık 3 milyon kişi oyun oynuyor. Pazarın büyüklüğü yaklaşık 500 milyon dolar. Bir de baktığında şöyle bir durum var, Ülker Arena 12 bin kişilik bir salona sahip. Biz şampiyonlar ligi şampiyonu olduğumuzda final four’da doluyor. Ama e-spor turnuvası olduğu zaman orası full oluyor ve dışarı çadırlar kurulmaya başlanıyor. Rakam 30 bin kişiyi buluyor. Türkiye’de 40 bin – 50 bin kişi turnuvayı canlı olarak izliyor. Teknoloji şirketi olduğumuz ve cep telefonu ürettiğimiz için bizim için kritik yerlerden bir tanesi.” E-spor alanında desteklerini sürdüreceklerini açıklayan Berkman ayrıca oyun monitörü işine de gireceklerini ifade etti. Desibel ürünlerinin e-spor’a yönelik versiyonlarını da üreteceklerini açıklayan Vestel CMO’su, ileride başarı gösteren oyunculara da destek olabileceklerini belirtti.

Viziizle dijital dizi projesi devam edecek mi?

Viziizle projesi ile Kristal Elma Yaratıcılık detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*