Home » Genel » Workup Girişimcilik Programı’nın 6. dönem Demo Day’inde sunum yapan 11 girişim


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Workup Girişimcilik Programı’nın 6. dönem Demo Day’inde sunum yapan 11 girişim

Geçtiğimiz Ocak ayında Türkiye İş Bankası‘nın girişimcilik programı olan Workup Girişimcilik Programı‘nın 6. dönemine seçilen 14 girişimi sizlerle paylaşmıştık. Workup Girişimcilik Programı’nın 6. döneminin Demo Day’i ise Corona virüs salgını nedeniyle bugün online olarak gerçekleşti. Birbirinden farklı alanlarda faaliyet gösteren girişimlere gelin beraber göz atalım.

Aktivido

Bir dijital pazar yeri platformu olan Aktivido, platformunda adrenalin, doğa ve deneyim odaklı aktiviteleri ve bu aktivitelerin eğitimlerine yer veriyor. Maceraperestleri, aktiviteler özelinde profesyonel ve güvenilir hizmet sağlayıcılarıyla buluşturan girişimin ekibinde Burak Günay, Basat Okay ve Nurhak Atalay yer alıyor. Kullanıcılardaki güven problemini çözmeye odaklanan girişim, hizmet sağlayıcılara Saas platformuyla, kullanıcılara ise responsive sitesi üzerinden hizmet veriyor.

Verilen hizmetlerden ve abonelik üzerinden gelir eden Aktivido, sağlanan hizmetlerden yüzde 20 komisyon alıyor. Covid-19 döneminde aktivitelerin azaldığını belirten Aktivido, Haziran ayından itibaren normalleşmeyle birlikte platformun aktifleştiğini dile getiriyor. Platformda 690 bin TL’lik işlem hacmi dikkat çekerken, girişimin 90 bin TL’lik ciro elde ettiğini belirtelim.

b2metric

Yapay zeka tabanlı analitik yazılım şirketi olan b2metric, artırılmış makine öğrenmesi tabanlı teknoloji altyapısıyla dikkat çekiyor. Sektör odaklı müşteri risk yönetimi, ürün fiyat optimizasyonu, sahtecilik ve suistimal engelleme, müşteri kaybı ve hareket tahminlemesi gibi işlemleri optimize edip otomatikleştiriyor. b2metric, ağırlıllı olaraksigortacılık, finans, otomotiv ve telekom sektörlerine on-premise tabanlı ve bulutta hizmet sunan SAAS tabanlı olmak üzere iki ayrı yapıda çözüm sunuyor. Girişimin ekibinde Murat Hacıoğlu ve Tuna Sönmez bulunuyor.

Demoday’de sigorta sektörünün sahteciliğe 80 milyar dolar ayırdığını vurgulayan Hacıoğlu, gerçek zamanlı risk ve fiyat optimizasyonyla yatırım dönüşünün 1 milyar dolara ulaştığını belirtti. Müşterileri arasında Aksigorta, Allianz, Otokoç, Turkcell ve Tofaş’ın bulunduğu B2Metric’in aylık geliri de dikkat çekici.

Barty

Eşya takas platformu olarak öne çıkan Barty, kullanıcıların eşyalarının değerinde ve hızlı bir şekilde el değiştirmesini sağlıyor. Girişim, geliştirdiği detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*