Home » Genel » Yapay zeka alanında takip etmemiz gereken 6 girişim

Yapay zeka alanında takip etmemiz gereken 6 girişim

Yapay zeka alanında takip etmemiz gereken 6 girişim

Son 10 yıldır giderek hararetlenen bir konu olan yapay zekanın pazar değerinin 2022’ye kadar 16,06 trilyon dolar olması öngörülüyor. Bildiğiniz üzere F8 Konferansı’nda Mark Zuckerberg de 10 yıllık hedefleri arasında yapay zekaya bol bol değinmişti.

Farklı kategorilerde yer alan yapay zeka alanında takip edebileceğimiz 6 girişimi bir araya getirdik. Kullanıcılarına değer katan, spesifik bir hedef kitleye sahip olan, segmentlerini çok iyi belirlemiş olmalarıyla pazarda tutunmalarının yüksek olabileceği bu girişimlere birlikte göz atalım.

Bizible

Bizible patentli pazarlama analitik teknolojileri, işletmelerin dijital pazarlama kaynaklarının çevrimdışına yönelik kazançlarının etkisilerini takip edebiliyor. Bu da şirketlerin yatırım getirilerini daha kolay ölçümlemelerine ve optimize etmelerine sağlıyor. 2011’de kurulan şirket bu zamana kadar Madrona Venture Group, MHS capital ve Rob Glaser´dan yatırım almış. Bu arada Bizible’ın Microsoft´un arama motoru servisi Bing’in eski çalışanları Aaron Bird and Peter Thompson tarafından kurulduğu bilgisini de paylaşalım.

UiPath

New York merkezli şirket, veri girişi gibi zaman kaybettirici ve sıkıcı bir işi robotik süreç otomasyonu sistemi ile otomatikleştiriyor. Şirketiçi çalışanların yaptıkları bir işi yapay zekanın alıyor olma fikri biraz korkutucu gelebilir ancak şirket UiPath RPA sertifika programı adı altında verdiği ücretsiz online eğitimle de sektöre istihdam sağlıyor. RPA uzmanları oluşturmak hem UiPath’in daha etkin kullanılabilmesi hem de şirketlerin UiPath gibi teknolojileri en iyi şekilde kullanılabilmelerini sağlayacağını söyleyebiliriz.

vHive

‘Dron Filolarına Akıllı vazifeler’ sloganıyla dronları B2B alanında ticari araçlara dönüştüren vHive, bulut bilişim teknolojisi ile dronların girişim seviyesindeki organizasyonlara operasyonel işlerini yönetlemeleri konusunda destek oluyor. Dron teknolojisi son 10 yıldır sıkça gündeme gelen bir konu. Birçok marka dronları kullanarak insanlığa nasıl daha iyi servis sağlayabileceği üzerine de yoğunlaşıyor. İlk turda 2 milyon dolar yatırımı cebine koyan vHive, kendilerinin diğer şirketlerden farklı kılan özelliklerini ‘belki de filo yönetimine odaklanmamız ve spesifik bir hedef kitleye sahip olmamız’ olarak yorumluyor.

<a target="_blank" href="https://www.agolo.com/splash" target="_blank" rel="noopener detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*