Home » Genel » Yazılımın kilit noktası Tokat olacak diyen Mehmet Önder’e özel ödül


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Yazılımın kilit noktası Tokat olacak diyen Mehmet Önder’e özel ödül

Tokat Kültür Haber Dergisi & Tokat Gündem Gazetesi organizasyonunda yapılan ödül töreninde, Uyumsoft Genel Müdürü Hüseyin Şahin, Doğuş Laundry Başkanı Cemalettin Doğan, Dimes Gıda Başkanı Orhan Ziya Diren, Özdilek Holding Başkanı Hüseyin Özdilek, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak’ın aralarında bulunduğu iş dünyası, akademisyenler, sanat ve spor dünyasının aralarında bulunduğu farklı kategorilerdeki ödüller sahiplerini buldu.

Tokat’ın yazılımda en çok istihdam sağlayan firması: Uyumsoft oldu

Türkiye’nin dünyaya açılan yazılım firması Uyumsoft’un Başkanı Mehmet Önder ve Genel Müdürü Hüseyin Şahin’in memleketleri Tokat ilidir. Tokat’ın yazılım sektörde önemli bir noktaya gelebilmesi için Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder ve Genel Müdürü Hüseyin Şahin, “Türkiye’nin yazılımda kilit noktalarından birisi “Tokat” ili olacaktır” hedefini koymuşlardır.

Yazılımda en çok istihdam sağlayan firma olduklarını ifade eden Uyumsoft Genel Müdürü Hüseyin Şahin, şunları kaydediyor:

“Yaklaşık 3 yıl önce, Tokat Teknopark AŞ’de başlayan Uyumsoft Müşteri Destek Merkezimiz ile, bugün Tokat’ın en çok istihdamı olan yazılım firmasıyız. Çalışan sayımız 65 kişiyi buldu ve bu sayının yakın gelecekte 100 kişi olmasını hedefliyoruz. Bilgisayar, işletme, endüstri, maliye gibi çeşitli bölümlerden mezun olan gençlerimize istihdam sağlayabilmenin gururu, bizler için paha biçilmez olmaktadır. Şuan itibariyle Tokat ofisimizden, 6 bini aşkın müşterimize hizmet veriyoruz. Ayrıca, eko-sistemimizde yer alan diğer bilişim sektörü firmalarının da, Tokat’a yatırım yapmaları noktasında bilgilendirmeler yaparak, öncülük ediyoruz. Tokat’a yatırımlar noktasında; Tokat Valiliği, Tokat Belediye Başkanlığı, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat Teknopark başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar, yatırımcıların memleketimize gelmesi için her türlü desteği ve kolaylığı sağlamaktadırlar. Yakın gelecekte Tokat, ülkemizin yazılımda kilit noktalarından birisi olacaktır” dedi.

18.Tokat Enler Ödülleri sahiplerini buldu

Tokat Gündem Gazetesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 18’incisi gerçekleştirilen Tokat Enler Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu. 2018 yılı ödülleri Dimes firmasının kurucusu merhum Mustafa Vasfi Diren adına verildi.

1-Yönetici Dünyası

Av. Eyüp Eroğlu Tokat Belediye Başkanı – Tokat meydan ve kanal Tokat projesi çalışmaları Başarılı Belediye Başkanı ödülü

Yılmaz Bekler, detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*