Home » Genel » Yılın Yıldızları’na ödül, kod yazan kızlara destek


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Yılın Yıldızları’na ödül, kod yazan kızlara destek

Ödeme Sistemleri Dergisi PSM’nin finans, bilişim, yazılım ve sigorta sektörlerindeki teknoloji odaklı inovatif projeleri öne çıkararak yaratıcılığı teşvik etmek üzere düzenlediği PSM AWARDS 2019’un kazananları belli oldu. “Yılın Yıldızları” konseptiyle 12 Aralık Perşembe günü İstanbul’da, Point Hotel Barbaros’ta düzenlenen ödül töreninde sektör temsilcileri hazır bulundu. NCR‘ın Altın Sponsor; Verifone, Türkiye Sigorta Birliği ve Papara’nın da Ödül Sponsorluğu’nu üstlendiği yarışmaya Türkiye’nin önde gelen bankaları, FinTek şirketleri ve startup’lar tarafından 72 başvuru yapıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 36 şirketin finale kaldığı yarışmada jüri son turda 68 ödüle aday, 50 projeyi değerlendirdi. Geçen yıldan farklı olarak ödüller sektöre ve şirket ölçeklerine göre sınıflandırıldı. Deyim yerindeyse kılın kırk yarıldığı değerlendirmede jüri, inovatif projeleri belirlerken disruptive (yıkıcı) etkisi bulunup bulunmadığına ve finansal hizmetlere erişimi kolaylaştırıcı katkısına odaklandı.

PSM AWARDS, diğer ödül programlarından farklı olarak bünyesinde bir de sosyal sorumluluk projesi barındırıyor. Geçen yıl ödül programının başvuru gelirleriyle Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın “Yarını İnşa Et” eğitim programı desteklenmişti. Bu yılsa başvuru ücretleriyle KızCode sosyal girişimi desteklendi. KızCode, yazılım alanında gelişmeye istekli kızlara kodlama öğretiyor, pedagojik destek sağlayıp mentörler eşliğinde eğitimler vererek mesleki beceri kazandırıyor.

“İNOVASYONLA SIKI SIKIYA BİRLİKTELİK”

PSM AWARDS töreninde konuşan Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Dr. Soner Canko, ödüllerle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Yenilikçi ödeme teknolojilerinin gelişmesini hedef alan ürün ve hizmetleri destekleme motivasyonuyla yola çıkan PSM Ödülleri aynı zamanda bu alanda yapılan inovatif projelerin, iş modellerinin ve deneyimlerin paylaşılmasını da amaçlıyor. Bu yılki PSM Ödülleri’ne rekor sayıda başvuru geldiğini öğrenmek de ayrıca bir mutluluk kaynağı. Çünkü bu, sektörümüzün nasıl büyük bir hızla ve yenilikçi bakış açısıyla ilerlemeyi sürdürdüğünü gösteren önemli bir işaret anlamına geliyor. PSM Ödülleri’nin önümüzdeki yıllarda da sektörümüzün gelecekte vadettiklerine ve potansiyeline aynı heyecanla ışık tutmaya devam etmesini diliyorum.”

DİJİTALLEŞEN YENİLENEN BİR DÜNYA

Bu yıl 10 kategoride düzenlenen yarışmada fark yaratan projeler de “PSM Özel Ödülü” ile taçlandırıldı. Yarışmanın altın detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*