Home » Genel » Tahincioğlu Projeleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!
Tahincioğlu Projeleri Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu “İnşaat sektörü, kurlardaki ve faiz oranlarındaki değişim ve ekonomik gelişmelerden en fazla etkilenen sektörlerin başında gelir. Son dönemde ekonomimizdeki bütün dalgalanmalara ve sektörümüzde yaşanan sıkıntılı durumlara rağmen, şantiyelerdeki çalışmalarımız hız kesmeden devam etmiştir. ” dedi.

Özcan Tahincioğlu, sektörle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Tahincioğlu, sektörde yaşanan sıkıntılara rağmen şantiyelerin hız kesmeden devam ettiğini ifade etti. 2020 yılı ve sonrasında sektörün daha iyi olacağını belirtti.

Özcan Tahincioğlu : ‘’Gayrimenkul Sektöründe Son Yıllarda Çok Önemli Adımlar Attık.”

“Son iki yılda çok önemli adımlar attık. 2017 yılında ciro bazında sektörün lideri olduk. 2017 yılında Nidapark Küçükyalı, Nidakule Kayaşehir, Nidapark Ayyıldız ve Nidapark İstinye projelerini satışa sunduk. Ayrıca Nidakule Levent, Nidapark Seyrantepe, Nidapark Başakşehir projelerimizin de teslimlerini gerçekleştirdik.

A+ ofis projemiz olan Nidakule Ataşehir Batı’nın tamamını tek seferde İş Portföy Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu’na sattık ve bu alanda da fark yarattık. ÜNLÜ & Co iştiraki olan ÜNLÜ Portföy Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonuna ve Ak Portföy Yönetimi Anonim Şirketi Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonuna da kurumsal satış gerçekleştirdik. Böylece yatırım fonlarına en yüksek satış yapan kurum olarak 2017 senesinde bu alanda da bir rekora imza attık.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen 2018 yılını da başarılı bir şekilde tamamladık ve liderliğimizi sürdürdük. 2018 yılının ilk yarısında konut satışları ile satış rekoru elde ettik. İkinci yarıda yaşanan kur dalgalanmaları ve faiz artışları sebebiyle sektör olarak yavaşlama yaşadık.

Buna rağmen 2017 yılında başladığımız kurumsal satışları 2018 yılında da devam ettirebildik. Bugüne kadar projelerimizden yatırımcılarına cazip getiri sunan İş Portföy, Ak Portföy, Vakıf GYO, Ünlü Portföy ve Re-Pie Portföy Yönetimi gibi gayrimenkul fonlarına veya GYO’lara satışlar yaptık.

Emlak Konut GYO güvencesiyle yapımı devam eden Nidapark Kayaşehir ve Nidapark İstinye projelerimiz Emlak Konut GYO projeleri arasında en çok satan ilk 5 proje arasında yer aldı.

Tahincioğlu, Kurumsal Satışlara Ağırlık Verecek

Bireysel alımlar kadar yatırımcıların birikimlerine değer katacak ofis detaylı >>>

Alıntının kaynağı: EmlakLobisi.Com

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*